Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi

30 maja 2017 Aktualności 0

W dniach 22-23 kwietnia członek naszego Regionu Stsszek brał udział w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi w Leżeniu, które odbyły się w Kielcach na terenie Targów Kielce w trakcie trwania FITWeekend-u

Na pucharze zająłą 2 miejsce !! w kat. wagowej do 93kg oraz 3 miejsce !! w kat. OPEN – tzw. wszechwag po przeliczeniu współczynnika z pośród 77 zawodników.

Start w tych zawodach i wysokie miejsce jakie wywalczył pozwoliło mu na utrzymanie się w ścisłej Kadrze Narodowej oraz na chwilę obecną sklasyfikować się na 5 miejscu w bieżącym roku pośród wszystkich zawodników zrzeszonych w Polskim Zwiąku Kulturystyki, Fitnes i Trójboju Siłowego. Jako jedyny w Polsce jest akredytowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP. Obecnie oczekuję na ostateczną listę zgłoszeń na sierpniowe Mistrzostwa Europy,które odbędą się w Finlandii. (wywalczył nominację do wyjazdu na ME ale rozstrzygają się kwestie finansowe).

W ostatni weekend czyli 20 maja wystartował w Pucharze Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi w Leżeniu, które odbyły się w Dzierżoniowie. Na pomoście stanęło łącznie 90 zawodników, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Koszalina, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska. W Pucharze Polski Służb Mundurowych rywalizowano w 7 kategoriach wagowych (do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg ) W zawodach sklasyfikowany został na 2 miejscu !! w kategorii do 90kg i 5 miejscu !! w kategorii OPEN.
Biorąc pod uwagę, że musiał zrzucić 3 kg ze swojej nominalnej kategorii oraz że obecnie jest na tzw. roztrenowaniu s to piękne wyniki !

Wszystkie powyższe wyjazdy na zawody służb mundurowych nie doszły by do skutku, gdyby nie wsparcie Panu Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł. insp. Roberta Bartosza, który umożliwił te wyjazdy. Dziękujemy !!