CzechEnglishGermanPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

Goście z Cypru z IPA Famagusta

W dniach 03-04.08.2018 przebywali w naszym regionie Goście z Cypru z IPA Famagusta. Przywiózł ich do nas przedstawiciel Regionu IPA Nowy Sącz – Walek. Spotkanie rozpoczęliśmy od spotkania w Restauracji Hanka w Skalnym Dworku. W trakcie pysznej kolacji mieliśmy się okazję poznać. Delegacji z Cypru przewodziła funkcjonariuszka policji drogowej Famagusty Christoulą wraz z małżonkiem Vasosem, oraz Panicos wraz z małżonką Lią.
Po kolacji Goście pojechali odpocząć do hotelu Pensjonat Szaflary / https://perlapodhala.pl/ /, który od lat współpracuje z IPA oferując członkom stowarzyszenia zniżkę 20 %. Rano w sobotę Goście odwiedzili nowotarski jarmark, zakosztowali nowotarskich lodów, a w południe odwiedzili nowotarską Komendę Powiatową Policji. Spotkanie z zastępcą komendanta – komisarzem Zbigniewem Zacherem było okazją do porównania pracy policjantów pracujących w Polsce i na i Cyprze. Po kawie, dzięki uprzejmości Jerzego Regieca – Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec – nasi gości skorzystali z pięknej pogody i największej atrakcji turystycznych polskich gór – Spływ Przełomem Dunajca / https://flisacy.pl/ /. Podczas spływu tratwami goście na własne oczy zobaczyli piękno Pienin, a flisackie opowieści w trakcie spływu – wprowadziły naszych gości w relaksacyjny nastrój. Po zakończeniu spływu Walek zawiózł gości z Cypru do Nowego Sącza.
Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że wizyta gości z Cypru – na Podhalu nie będzie ostatnią. Wizyta była zorganizowana w ramach współpracy z Regionem Ipa Nowy Sącz.