CzechEnglishGermanPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

I Ogólnopolski Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

I Ogólnopolski Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych
im. Mariusza Koziarskiego
W dniu 20 kwietnia 2018r. na zaproszenie Zarządu Koła NSZZ Policjantów WTK KMP we Wrocławiu oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP we Wrocławiu reprezentacja piłki nożnej Regionu IPA Nowy Targ wzięła udział w I Ogólnopolskim Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych im. Mariusza Koziarskiego na terenie kompleksu boisk piłkarskich „Oławka” znajdujących się przy ul. Na Niskich Łąkach 8 we Wrocławiu. W drużynie zagrali funkcjonariusze KPP Nowy Targ: Michał, Daniel, Miłosz, Bartek, Darek, KPP Zakopane: Paweł, oraz KPP Myślenice: Mateusz.
Przed rozpoczęciem turnieju w siedzibie KWP we Wrocławiu przy tablicy pamięci, dyrektor Gabinetu KGP mł.insp. Sławomir Litwin wraz z zastępcą komendanta KWP we Wrocławiu insp. Dariuszem Wesołowskim złożyli kwiaty w imieniu komendanta głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. Delegacja Policji złożyła kwiaty na grobie podkom. Mariusza Koziarskiego w Oleśnicy. W uroczystości tej wzięła udział także wdowa po poległym funkcjonariuszu wraz z rodziną, a także Mateusz, funkcjonariusz SPAP we Wrocławiu, który podczas akcji w Wiszni Małej został ranny. To właśnie na rzecz jego rehabilitacji rozegrano ten charytatywny turniej.

Turniej rozpoczął się od uroczystej prezentacji wszystkich drużyn połączonej z występem Orkiestry, oraz przemówieniami oficjalnej delegacji z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i innych.

W Turnieju wzięły udział 24 drużyny, które podzielono na trzy grupy. Mecze odbywały się na 6 boiskach i każda z drużyn rozegrała po 7 meczy. Trzy pierwsze drużyny wychodziły z grypy natomiast czwarta drużyna do półfinału weszła po meczu pomiędzy KPP Oświęcim, który okazał się lepszy i SPAP Kraków. Nasi koledzy walczyli dzielnie, mimo skromnego składu i braku zawodników na zmianę zajęli 18 miejsce w turnieju. Turniej zakończył się uroczystym grillem. Podczas Turnieju otrzymaliśmy zaproszenie na IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej pod hasłem Policja Dzieciom, który odbędzie się w Jaworze.

Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju dla Organizatorów z Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP we Wrocławiu, oraz SPAP we Wrocławiu.