CzechEnglishGermanItalianPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

IPA Sekcja Polska mecz w hokeja

W dniu 09.03.2019r. zrealizowaliśmy po raz pierwszy w historii IPA Sekcja Polska mecz w hokeja!
Wspólnie Jackiem Szturem – członkiem naszego regionu oraz z Petrem Suchym – Przewodniczącym Regionu IPA Poprad w Słowacji już od kilku lat podejmowaliśmy próby zorganizowaniu spotkania członków IPA na lodowisku. Czas mijał, i dopiero teraz – przy olbrzymim zaangażowaniu sie w organizację meczu Wojciecha Batkiewicza – funkcjonariusza policji / członka IPA Nowy Targ / udało się !!!
Dzięki gościnności Wójta Gminy Czarny Dunajec Pana Marcin Ratułowskiego, który objął honorowy patronat, na lodowisku w Czarnym Dunajcu spotkały sie dwie drużyny: IPA Nowy Targ oraz IPA Poprad. Spotkanie miało charakter nie tylko towarzyski – był to mecz charytatywny – dla Asi Podczerwińskiej- wnuczki policjanta KPP Nowy Targ. Asia urodziła się w 2018 r. z wadą wrodzoną nóżki – hemimelią strzałkową.
Honorowym patronatem objęli również:
 Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Kraysztof POBUTA
 Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Stanisław Laciuga
 Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha

Patronat medialny przyjęły: Podhale24, Tygodnik Podhalański, Góral Info, Podhale Region, Małopolska Online , a także telewizje: Nowotarska Telewizja Kablowa, oraz Telewizja TVP 3 Kraków.

Krótko po godzinie 1200 gracze weszli na lód na krótką rozgrzewkę. Przed godziną 1300 graczy przywitali wspólnie Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ – Mateusz Kapołka oraz Przewodniczący Regionu IPA Poprad – Peter Suchy. Dokonana została prezentacja obydwu zespołów. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
graczy oraz przybyłych gości przywitał nadkomisarz Robert Stasik. W imieniu Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej graczy oraz przybyłych gości przywitał mjr SG Zbigniew Tomaszek.
Wśród zaproszonych gości była obecna również bohaterka spotkania – Asia, dla której to policjanci zgodzili sie poświęcić swój czas dla poprawy Jej zdrowia.
Zasady rozegrania meczu zostały wcześniej wspólnie ustalone: skład drużyn po czterech w polu + bramkarz. Gramy 3 razy po 15 minut. Zakaz gry ciałem oraz uderzenia na bramkę z tzw. „klepy” (tylko strzały z nadgarstka ewentualnie z pociągnięcia). W przypadku kary nałożonej na zawodnika osłabia drużynę na 1 minutę.
Pozostałe zasady gry zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Po pierwszym gwizdku rozpoczęła sie ostra walka pod czujnym i surowym okiem sędziów: Macieja Gąsienica – Makowskiego, oraz Milana Martona /SK/. Od początku meczu gracze z IPA Poprad przypuścili atak na bramkę IPA Nowy Targ, ale zarówno bramkarz IPA Nowy Targ jak i pozostali gracze łatwo nie oddawali pola. Była ostra, ale fair play gra, były również karne – czyli wszystko to, co możemy spotkać na tradycyjnym meczy hokejowym.
W trakcie spotkania, przy aktywnym udziale naszych “maskotek”: Misia, Tukana, Motyla, oraz Smoka, zbierane zostały datki do puszek przekazanych przez Fundację im. Adama Worwy, os. Nowe 23d; 34-400 Nowy Targ / KRS 0000345171 /, w której zarejestrowana jest Asia. Za każdy datek ofiarodawca mógł sobie wybrać upominek kwiatowy ufundowany przez p. Tomasza Bryniarskiego z Centrum Ogrodniczego w Nowym Targu.

W drużynie IPA Nowy Targ zgodzili się zagrać funkcjonariusze policji nie tylko z Nowego Targu, ale również z Krakowa, Oświęcimia, Gorlic, Zakopanego a także Chrzanowa! Wszyscy zgodzili się wziąć udział w spotkaniu charytatywnie, ponadto zobowiązali się do dobrowolnych wpłat zbieranych przez w trakcie spotkania.
Przybyli na mecz kibice nie pozwolili graczom na chwile słabości – aktywnie ich dopingując. Na mecz przyjechali z Nowego Sącza, Gorlic, a także przebywający z Białce Tatrzańskiej na obozie narciarskim policjanci – członkowie IPA z Irlandii !!

Mecz zakończył się wynikiem dwucyfrowym, a raczej trzycyfrowym. W trakcie i po meczu – po dokładnym przeliczeniu zawartości puszek – okazało się, iż wynik meczu to 2161,24 pln + 161,50 Eur + 4 $ !!

Po meczu – zmęczeni, ale zadowoleni z realizacji zamierzonego celu, dzięki uprzejmości Edwarda Krupy, właściciela klubu Dragon w Czarnym Dunajcu / http://klubdragon.pl/ /, zjedliśmy wspólny pyszny obiad. Zanim jednak panie z obsługi przyniosły posiłek – Przewodniczący wraz z Sekretarzem Regionu IPA Nowy Targ wręczyli każdemu graczowi pamiątkową statuetkę, która będzie przypominać charytatywny cel spotkania. Ponadto nastąpiła wówczas chwila, na spełnienie obietnicy: WSZYSCY uczestnicy spotkania dokonali ‘wrzuty’ do puszki !

Mamy nadzieję, że wspólna pomoc wielu organizacji, a także nas samych, pomoże odzyskać sprawność dziecku. Ważne, aby operacja i praca lekarzy nad rekonstrukcją stawów i mięśni (prostowanie nóg, wydłużanie kości i budowa nieistniejących stawów) została wykonana jak najszybciej, najlepiej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka. Niestety, koszty operacji są bardzo wysokie i wynoszą ponad milion złotych.

Dziękujemy WSZYSTKIM osobom, a także firmom, które pomogły zrealizować charytatywny mecz w hokeja w duchu sportowej rywalizacji w myśl “Servo per Amikeco”

Zapraszamy WSZYSTKICH funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej – którzy grają lub do niedawna grali w hokeja, i zechcą zagrać w drużynie IPA Nowy Targ lub z IPA Nowy Targ! To nie jest wyzwanie, zróbmy coś wspólnie !!!

kontakt do Wojtka: 791996597, lub: http://nowy-targ.policja.gov.pl/pl/content/komisariat-policji-w-jablonce-0

tekst: Mateusz Kapołka
forto relacja: http://foto.podhale24.pl/galeria-20027

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav