CzechEnglishGermanItalianPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

IV Międzynarodowy Turniej w Kręgle IPA Nowy Targ

W dniu 14.12.2018r odbył się IV Międzynarodowy Turniej w Kręgle pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji Nowy Targ, Komendanta Karpackiego Oddzialy Straży Granicznej w Nowym Sączu, Nowotarskiego Starosty Powiatowego, oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ “Zadyma 2018”.
Na Zaproszenie Prezydium naszego Regionu do turnieju zgłosiła sie rekordowa liczba 28 drużyn !! Łącznie o puchary walczyło 112 zawodników z 23 Regionów IPA z Polski, Słowacji oraz z Czech.
Podobnie jak w minionym roku, kilka regionów wystawiło do zawodów dwie drużyny. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn, po krótkiej rozgrzewce – pierwsze drużyny rozpoczęły juz rywalizację po 1500. Po godzinie 17-ej w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu Pana insp. Roberta Bartosza, Starosty nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera, oraz Burmistrza Miasta Nowego Targu Pana Grzegorza Watychy – Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ Mateusz Kapołka przywitał wszystkich obecnych, życzył wspaniałej sportowej rywalizacji, oraz wysokich wyników. Uroczystego powitania przybyłych zawodników i kibiców dokonał również obecny na turnieju – Prezydent Sekcji Polskie IPA Pan Fryderyk Orepuk. Przewodniczący przedstawił drużyny z regionów IPA / w kolejności zgłaszania się do turnieju /: Opatów, Zakopane, Poprad, Staszów, Trenčín, Spiska Nova Ves, Nowy Sącz I, Przeworsk, Limanowa, Košice, Uherské Hradiště, Opole, Tarnów, Wrocław, Kielce Centrum, Nowy Sącz II, Gorlice, Rzeszów, Kalwaria Zebrzydowska, Włoszczowa, a także drużyny złożone z członków regionu IPA Nowy Targ i Riders of IPA Poland. Do rywalizacji zgłosiła się również drużyna złożona z Prezydenta oraz v-ce Prezydentów SP IPA !!
Po krótkiej chwili przerwy ponownie rozpoczęliśmy rywalizację o puchary oraz statuetkę dla Najlepszego GRACZA Turnieju.
Rywalizację na czterech torach rozpoczynały kolejne drużyny, a pozostali udali się na kolację, aby posileni – przystąpić do rywalizacji – zmieniając tych, którzy rozegrali mecz. W gorącej atmosferze pełnej dopingu zawodnicy kolejnych drużyn z ogromną determinacją walczyły o każdy kolejny punkt. Każde celne zbicie kręgli było nagradzany gromkim aplauzem – niezależnie od tego – z jakiej drużyny zawodnik – go zdobył!!
Po długiej, pierwszej rundzie nastała chwila przerwy na podliczenie punktów. Ogłoszone zostały wyniki i wręczone zostały pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. Do finału weszły cztery drużyny: dwie – z największą liczbą punktów – walczyć miały o I – złoty i II – srebrny puchar, a trzecia i czwarta drużyna – powalczy o III – brązowy Puchar… Niezależnie od osiągniętych wyników przez pozostałe drużyny, wszyscy dopingowali walczących o każdy punkt.
Ostatecznie w rywalizacji III Międzynarodowego Turnieju w Kręgle:
I miejsce zajęła drużyna IPA Uherské Hradiště
II miejsce zajęła drużyna IPA Nowy Targ II
III miejsce zajęła drużyna IPA Nowy Targ I
IV miejsce zajęła IPA Nowy Sącz I
Tytuł najlepszego zawodnika turnieju i statuetkę – wywalczył zawodnik z drużyny IPA Uherské Hradiště – Vilko Safar .
GRATULACJE !!

Turniej odbywał się we wspaniałej atmosferze przyjaźni i radości. Przede wszystkim jednak zaskoczył wysoki, sportowy poziom rywalizacji. Chęć zdobycia jak największej ilości punków, pucharów, oraz statuetki – nie przesłoniła tego, co było głównym zamierzeniem organizowania kolejnego Międzynarodowego Turnieju w kręgle: wzajemnej radości z poznania się, radosnego spędzenia czasu, a także stworzenia lub odnowienia przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami policji i Straży Granicznej pracujących w odległych od siebie jednostkach… Wspaniałym prezentem i ogromną niespodzianką dla wszystkich uczestników była prezentacja umiejętności instrumentalnych i wokalnych funkcjonariuszy policji z IPA Rzeszów, którzy przywieźli własne instrumenty i uprzyjemnili obecnym wspólnie spędzany wieczór. Dziękujemy !!!
Na zakończenie Turnieju – w imieniu Prezesa Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Skarbnik MGW : Jolanta Bibro, wraz z Sekretarzem MGW Wojciechem Franczakiem wręczyli Puchar Przechodni “DLA NAJLEPSZEJ DRUŻYNY W KRĘGLE Prezesa Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA ” za zdobycie największej liczby punktów w turniejach kręglarskich organizowanych w Małopolsce w 2018 r. dla Regionu IPA: Nowy Targ !!!
Gratulacje dla Pawła, Jurka, Bartka, oraz Daniela, którzy walczyli w drugiej drużynie IPA Nowy Targ i zdobyli II puchar turnieju, oraz dla Wojtka, Lucjana, Wojtka, oraz Darka – którzy grając w pierwszej naszej drużynie wywalczyli III puchar turnieju !!! W drużynie Riders of IPA wystąpili Franek, Darek, Andrzej oraz Marian, którzy w ostatecznej punktacji zajęli ex aequo z drużyną z Limanowej 14 miejsce !!

Dziękujemy Wszystkim, – dzięki którym udało się nam zrealizować już IV Międzynarodowy Turniej w Kręgle, a także Mietkowi – właścicielowi Browaru ZADYMA – za gościnność…

Podziękowania należą się również Robertowi, Izie, Patrycji, Leszkowi, Edkowi, Tomkowi , którzy zaangażowali się w realizacje Turnieju . Każdy wynik skrupulatnie został odnotowany w protokole oraz uwieczniony na zdjęciu…

Więcej zdjęć jesty TUTAJ

Dziękujemy.
tekst: M. Kapołka
fot: D. Kalata