kolejna partia pomocy dla Ukrainy

Ostatnio zapowiadałem, że zbiórka na rzecz Ukrainy obciętej wojną nadal trwa. Region IPA Nowy Targ przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu zebrał kolejną partię niezbędnych środków dla Ukraińskiej Straży Granicznej.

W dniu 24.03.2022r. członkowie Regionu IPA Nowy Targ w składzie kol. Robert Stasik i kol. Wojciech Frańczak udali się na przejście graniczne do Medyki gdzie dostarczyli za pośrednictwem ppłk. Janusza Sobejki – byłego zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i przekazali na ręce gen. Andreja Kuczerenki przedstawiciela Zachodniego Zarządu Regionalnego Państwowej Służby Granicznej Ukrainy zakupione produkty i przedmioty najbardziej potrzebne. Anonimowy darczyńca przekazał Ukraińskiej Służbie Granicznej 2010 sztuk 300g konserw mięsnych, 200 sztuk apteczek pierwszej pomocy i 1500 sztuk maseczek wielokrotnego użytku. Przekazanie odbyło się na przejściu granicznym Medyka – Szeginie, a następnie przedmioty te natychmiast trafiły bezpośrednio na linię frontu dla Służby Granicznej i żołnierzy. Maseczki natomiast trafiły do szpitala.
Po zakończonym rozładunku kol. Robert i kol. Wojciech pożegnali się z gospodarzami i udali się w drogę powrotną do domu.
Koło jednego ze zdjęć nie dało się jednak przejść obojętnie. Na jednym z nich pomijając kol. Wojtka i kol. ppłk. Janusza Sobejkę pozuje bardzo młody człowiek (może ma 18 lat) w towarzystwie swojego dowódcy, generała, który jest uzbrojony i gotowy do walki aby oddać życie za swój kraj. To niestety jest ta smutniejsza strona wojny. Ech szkoda słów…
Jak ostatnio pisałem to jeszcze nie koniec naszej zbiórki i podróży, gdyż w niedalekiej przyszłości już w przygotowaniu jest kolejny transport, ale to już inna wyprawa i inna historia…
„Servo Per Amikeco”
Pozdrawiam serdecznie
Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ
Lucjan Żółtek