CzechEnglishGermanItalianPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

Mikołajki 2019

Podobnie jak w minionych latach również i w tym roku, w dniu 06 grudnia 2019 roku, członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Nowy Targ /w porozumieniu z Dyrektorem nowotarskiego szpitala – Panem Markiem Wierzbą, oraz z Ordynatorem Oddziału lek. med. Grzegorzem Zamojskim/ zorganizowali ‘MIKOŁAJKI’ dla dzieci Oddziału Pediatrii Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu.

W oczekiwaniu na przyjście Mikołaja, p. Krystyna Kachel – aktorka Teatru Lalek “RABCIO” wraz z przyjacielem dzieci – Rabciem, opowiedziała dzieciom bajkę ,,O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE” wg A. Puszkina. Po zakończeniu opowieści, dzieci wspólnie z Rabciem przywołały św. Mikołaja, który poza prezentami, wniósł odrobinę ciepła i uśmiechu na twarze dzieci i ich rodziców, a także pielęgniarek, lekarzy i personelu nowotarskiej pediatrii.
Na nasze zaproszenie do chorych dzieci przyszedł Św. Mikołaj i uroczyście wręczył wszystkim upominki, nie zapominając również o dzieciach leżących w salach. Tradycyjnie, na ręce siostry oddziałowej został przekazany zestaw gier planszowych.
Św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów dla chorych dzieci pomagały wolontariuszki Paulina i Ola.
Serdeczne podziękowania należą się dla właścicieli Firm, które ufundowały upominki dla dzieci:
Krzysztofowi Wadowskiemu – właścicielowi autoryzowanego salonu KIA “Wadowski SP.J.” , Piotrowi Koczuowi z firmy FH-U MIX, Grzegorzowi Basta z firmy Sortmund , a także wszystkim osobom, które wsparły zorganizowanie upominków.