CzechEnglishGermanItalianPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

MIKOŁAJKI

Podobnie jak w minionych latach również i w tym roku, w dniu 06 grudnia 2018 roku członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Nowy Targ / w porozumieniu z Dyrektorem nowotarskiego szpitala Panem Markiem Wierzbą oraz z Ordynatorem Oddziału lek. med. Grzegorzem Zamojskim / zorganizowali ‘MIKOŁAJKI’ dla chorych dzieci Oddziału Pediatrii Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu.
Tym razem dzieci odwiedziła p. Krystyna Kachel – aktorka Teatru Lalek “RABCIO” wraz z przyjacielem dzieci Rabciem. Rabcio opowiedział dzieciom bajkę O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE wg A. Puszkina. Po zakończeniu opowieści dzieci wraz z Rabciem przywitały św. Mikołaja który poza prezentami, wniósł odrobinę ciepła i uśmiechu na twarzach dzieci i ich rodziców.
W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele nowotarskiej komendy powiatowej policji.

Serdeczne podziękowania należą się dla właścicieli Firm – które ufundowały upominki dla dzieci:
Krzysztofowi WADOWSKIEMU – właścicielowi autoryzowanego salonu KIA “WADOWSKI Spółka Jawna” , Grzegorzowi BASTA z firmy Sortmund, Piotrowi Koczur z Hurtowni zabawek, Henrykowi Wiewióra ze sklepu 5-10-15, a także bezimiennym darczyńcom, którzy pomogli zorganizować upominki.