CzechEnglishGermanItalianPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

Obchody Powiatowe Dnia Policji.

W dniu 25.07.2019r na Rynku w Myślenicach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Policji. W tym roku były one wyjątkowe, bowiem Polska Policja świętuje 100-lecie swojego istnienia.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, senatorowie, władze samorządowe z terenu Powiatu Myślenickiego, a wśród nich między innymi wojewoda małopolski Piotr Ćwik, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z wiceburmistrzem Mateuszem Sudrem i sekretarzem Robertem Pitalą. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji Pana inspektora Macieja Kubiaka w uroczystości wziął udział Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ. Z tej okazji do wspólnego świętowania zaproszono inne służby, m.in. wojsko, leśników, Straż Pożarną i Straż Graniczną. W trakcie uroczystości komendant wręczył okolicznościową pamiątkę z uroczystości za dotychczasową współpracę z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Nowy Targ, a także za dotychczasową realizację kilku wspólnych projektów. Razem z działającym przy Regionie IPA Nowy Targ klubem HDK PCK Kropla udało się zorganizować WSPÓLNĄ akcję krwiodawstwa, w której wzięli udział policjanci z ośmiu powiatów małopolski / Nowy Targ, Zakopane, Myślenice, Wadowice, Sucha Beskidzka, Gorlice, Limanowa, Brzesko / !! W wyniku współdziałania udało się w ciągu kilku dni zmotywować 153 dawców i zebrać łącznie 68,35 litrów krwi !!

Wyjątkową atrakcją był pokaz grupy rekonstrukcyjnej przedstawiający napad na sklep jubilerski i pościg za złodziejami. Grupa ta przeniosła widzów w czasie do roku… 1936.

Przewodniczący uhonorował okolicznościowym pamiątkowym medalem“100-lecia POLICJI W SŁUŻBIE POLSCE” za współpracę z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Sekcja Polska Region w Nowym Targu komendanta KPP Myślenice.
Tradycyjnie tego dnia, policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.