CzechEnglishGermanItalianPolishRussianSerbianSlovak

FIRMY WSPIERAJĄCE
NASI PRZYJACIELE
kroplariders ipa_kalwariachatkaorawaspiska_kraina10 gflisacypodhale24mcsirslimakelektroserwis
Facebook

Polała się krew na nowotarskim rynku!!

W ciągu dwudniowej zbiórki krwi dniach 16 i 17 sierpnia 2019 r. w trakcie trwania Jarmarku Podhalańskiego Panie z RCKiK zarejestrowały ponad osiemdziesięciu chętnych, krew natomiast oddało 73 osób !!! Dwunastu dawców więcej niż w minionym roku!! Łącznie dawcy oddali 32,85 litrów krwi !!!!

Akcja krwiodawstwa “Oddaj krew .. podziel się ..” pod patronatem Portalu Podhale24, oraz Tygodnika Podhalańskiego od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Nowego Targu oraz okolic. Co rocznie, poza krwiodawcami, którzy cyklicznie oddają krew, pojawili się nowi dawcy, którzy po raz pierwszy raz zdecydowali się na ten szlachetny i bezinteresowny gest.

W imieniu potrzebujących, Klub HDK Kropla składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc innym. Podziękowania należą się również i tym, którzy przyszli do czerwonego autobusu, lecz przebyte choroby nie pozwoliły im na to, aby krew oddali. Każdy dawca poza zagwarantowanym posiłkiem wysokoenergetycznym otrzymał słodki upominek, pamiątkową smycz, oraz okolicznościowy kubeczek, a także voucher upoważniający do bezpłatnego skorzystania z relaksu w termalnym kąpielisku.
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji UM Nowy Targ, MOK Nowy Targ oraz Starostwu Nowotarskiemu, a także pracownicom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Targu i Zakopanego.

Dziękujemy także osobom oraz firmom, które od lat wspierają honorowe krwiodawstwo w powiecie nowotarskim:
Steskal Sp.J., Wojas S.A., Gorący Potok, Oshee Kinga Pienińska, a także Orawskie Cacho oraz Lila Vanilla CAFE