SUKCES PRZEDSTAWICIELA IPA NOWY TARG W WYCISKANIU SZTANGI

4 czerwca 2019 Bez kategorii 0

W dniach 24-26.05.2019r. członkowie IPA Region Nowy Targ kom. Stanisław Gąsienica Samek z KPP Nowy Targ oraz sierż. sztab Dawidem Rapta z KPP Zakopane wzięli udział w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Wraz z nimi udział w zawodach wziął sierż. sztab. Paweł Kubacki, który, na co dzień pełni służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Organizatorem I Mistrzostw było Stowarzyszenie Sportowe METRO – FLEX Wrocław wraz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu im. gen. Jakuba Jasińskiego.
Wspólnie z wspólnie z Dawidem oraz z Pawłem zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej !! Dodatkowo Stanisław swoim wynikiem zajął 3 miejsce w kategorii wagowej do 90kg !!
Ponadto Stanisław wygrał klasyfikację dla najlepszego zawodnika zrzeszonego w International Police Assocation !!

Stanisław, Paweł oraz Dawid wchodzili w skład drużyny Komendy Głównej Policji. W zawodach drużynowych udział wzięło około 190 zawodników. Drużyna KGP zajęła I miejsce i została najsilniejszą drużyną pokonując m.in. reprezentantów Wojska Polskiego, SOP-u oraz stacjonujących w Polsce żołnierzy US Army.
, w których zajął pierwsze miejsce w kat. wag do 97 kg oraz zwyciężył w klasyfikacji „wszechwag” zostając najlepszym zawodnikiem turnieju.