wizyta w serbii

wizyta w serbii

15 stycznia 2023 Bez kategorii 0

W dniach 25 – 27 listopada 2022 roku Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ Lucjan Żółtek oraz Sekretarz Regionu IPA Nowy Targ Andrzej Sproch, wzięli udział, na zaproszenie Prezydenta Regionu Pomorawlie w Balu Charytatywnym, który odbył się w Paraćinie w Serbii

a dokładnie w Hotelu Petrus. Pieniądze zebrane podczas balu przeznaczone były dla bardzo chorych i upośledzonych dzieci, którymi zajmowały się lokalne zakonnice zamieszkujące Monastyry.
Oprócz przedstawicieli Sekcji Polskiej IPA z Nowego Targu w balu wziął również udział nasz Przyjaciel i były Prezydent Sekcji Polskiej IPA Arkadiusz Skrzypczak, którego serdecznie pozdrawiamy. Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele IPA Bułgaria, IPA Rumunia, IPA Bośnia i Hercegowina, IPA Macedonia, IPA Norwegia oraz gospodarze balu Regiony Sekcji IPA Serbia. W trakcie pobytu Przedstawiciele Regionu IPA Nowy Targ spotkali dawno już poznanych przyjaciół z Serbii oraz zawarli mnóstwo nowych znajomości z w/w regionów.
Podczas balu bardzo miłym zaskoczeniem okazało się uhonorowanie Przewodniczącego Regionu Lucjana Żółtka Medalem Honorowym IPA Serbia za znaczący wkład w rozwój Sekcji Serbskiej. Należy dodać, że podczas uroczystości na około stu uczestników w ten sposób uhonorowany został tylko kol. Lucjan.
Pobyt oraz sama uroczystość odbyły się w bardzo przyjacielskiej atmosferze przy suto zastawionych stołach. Wspaniałe towarzystwo i gościna na długo pozostanie w pamięci uczestników. Miejmy nadzieję, że zawarte nowe przyjaźnie zaowocują kolejnymi spotkaniami, a co dalej idzie współpracą i porozumieniami.
„SERVO PER AMIKECO”